50p آگهی در بازار لندن از

يکی از زیباتـرین اماکن توریستی و تفريحی در شمال غرب لندن بازار کمدن Camden Market است. معروفترین بـازار لـنـدن در هر سال ميليونها گردشگر داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.

شهرت بازار کمدن و بازارچه های غیر مسقف آن در این است که آثار هنری، صنایع دستی و کلیه کالاهای خود را در هوای آزاد به خریداران مشتاق عرضه مینمایند.

کمدن منطقه ای وسيع در قلب بـازار لـنــدن است و مجموعه بازارچه های آن با ويژگیهای منحصر بفرد خود شهرت جهانی دارند. انواع لباسهای مد روز، نو و دست دوم، طلا و جواهر، کيف و کفش، کمربند و عينک، کاست، صفحه گرامهای قديمی و سی دی های جدید و همچنین انواع اشيای عتيقه در بـازار لـنــدن را میتوان در کمدن یافت.

قديمی ترين بازار کمدن با محوطه سنگ فرش زیبای خود کمدن لاک نام دارد. در این بازار حدود سیصد غرفه انواع کالا، جواهرات بدلی، وسایل تزئينی ساخته شده به سبکهای قديم و جدید در کنار صنایع دستی و مواد غذایی از کشورهای مختلف را به فروش میرسانند.

خرید و فروش در کنار کانال ریجنت، محوطه زیر خط آهن، حیاطها (سرای)، بازار قدیمی و فضای سنتی کمدن ساعات خوشی را برای شما به ارمغان میآورد.

معروفترين خيابان محله ناتينگ هيل در غرب لندن، پورتوبلو Portobello Road نام دارد. هزاران نفر از نقاط مختلف دنيا برای خريد، گردش و لذت بردن از شلوغی و هيجان بازارهای آن و ديدن افرادی از ملل مختلف به اين خيابان می آيند. خيابان پـورتـوبـلــو خيابانی است به طول بيش از يک مايل از بازارهای کوچک با تنوعی باور نکردنی از اجناس مختلف، و بهترين زمان برای بازديد از آن روزهای شنبه است.

خيابان پورتوبلو متشکل است از بازارهای کوچک که روزهای شنبه از ساعت هفت صبح تا سه بعد از ظهر، انواع اجناس را با تنوعی باور نکردنی در اختيار مشتريان خود قرار می دهند.

انتهای شرقی خيابان پورتوبلو خلوت تر و قديمی تر است و عتيقه فروشی های بسياری در آن ديده می شود. در اينجا بيش از هزار و پانصد نفر در مغازه ها و غرفه های کوچک و بزرگ به خريد و فروش اجناسی از قبيل قاشق و چنگال نقره، مبلمان عتيقه، نقشه های قديمی، کتابهای ناياب، اقلام تزئينی هنری و اجناس مورد علاقه کلکسيونرها می پردازند.

هر چه از خيابان پورتوبلو به سوی شمال برويد از زيبايی خيابانها کاسته می شود ولی در عوض اجناس ارزانتری با کيفيت مناسب پيدا میکنيد.

قدیمی‌ترین بـازار لـنـدن در عرضه محصولات کشاورزی در جنوب شهر لنـدن که همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد. بنای جدید بـارو مـارکـت Borough Market با شکل کنونی این بازار در سال ۱۷۵۶ گشایش یافت.

بازار عتیقه بـرمنـدزی Bermondsey Market که در بازار لندن به نام کـالدونيـای جـديـد نيز معروف است، در سال ۱۸۵۵ کار خود را شروع کرده و امروزه يکی از مهمترين بازارهای هفتگی عتيقه در بازار لندن به شمار می آيد. دلال های عتيقه اروپا و همتایان انگليسی آنها هر هفته به اين بازار می آيند تا اجناس عتيقه ای را که با قيمتهای مناسب در آن عرضه می شود خريداری و یا بفروش برسانند.

حدود پانـصـد عتيقـه فروش در سحرگاهان (حدود ساعت چهار صبح) غرفه های خود را در ميدان يا بازار سرپوشيده بات که مجموعه چند انبارسرپوشيده در فاصله بين خيابانهای برمندزی و لانگ لين است برپا کرده و فعالیت روزانه خود را آغاز می نمایند. این دکه داران حرفه ای از ساعت شش صبح فعالیت خود را در بازار و انبارهای مبلمان شروع کرده و مشغول خريد و فروش اجناس عتيقه انگليسی از قبيل کریستال، شمعدان، وسايل کشتی، انواع کتابها و دستگاههای قديمی بجا مانده از دانشمندان اعصار گذشته میباشند.

بـازار پتی کت لين Petticot Lane در شرق لندن کار خود را از سال ۱۷۵۰ شروع کرده است و همچنان در خيابان ميدل سکس و خيابان ونت ورت و خيابانهای اطراف آن به فعاليت خود ادامه می دهد.

در زمان ملکه اليزابت اول در اين بازار خريد و فروش خوک رواج داشت و از اين رو نام آن را هاگ لين یا خيابان خوکها گذاشتند. پس از مدتی مغازه دارهای اين خيابان شروع به فروش لباس زير زنانه کردند و نام خيابان به پتی کت لين تغيير يافت.

اجناس عرضه شده در اين خيابان اکثراً لباسهای زنانه ارزان قيمت و کيف و کفش است، اگرچه برخی از دکه دارها وسايل خانگی و اجناس خرده ريز هم به مشتريان عرضه می کنند. در اينجا  رقابت سختی میان مغازه دارها جریان دارد و کالاهای بسياری را می توان به قيمت مناسب در اين بازار يافت. بهترين روز برای رفتن به اين بازار يکشنبه هر هفته است.

بازار اسپيتل فيلدز Spitalfields Market در خيابان کامرشیال و در ساختمانی مسقف به شيشه متعلق به دوران ملکه ويکتوريا تشکيل می شود، نام خود را از بيمارستان و صومعه سنت مری اسپيتل که در سال ۱۱۹۷ بنا شده گرفته است. بسياری از مغازه ها و دکه های اين بازار متعلق به طراحان جوانی است که آثار هنری و صنايع دستی خود را