نـایـتـز بـریـج، کـنـزیـنـگـتـون و چـلـسـی

بـازار لندن - نایتز بریج، کنزینگتون و چلسی - Knightsbridge, Kensington and Chelsea

فروشگاه هــرودز که در سال ۱۸۴۹ در خيابان برامپتون در نايتز بريج افتتاح شد، فقط يک فروشگاه ساده مواد غذايی بود، و حالا به فروشگاهی بسيار شيک، زیبا و با شکوه و همچنین به معروفترين فروشگاه در بـازار لـنـدن تبديل شده است.

این فروشگاه هفت طبقه کالاهای گوناگونی از قبيل پيانو، جواهرات گرانقيمت و سيگار برگ را به فروش می رساند، و مواد غذايی این فروشگاه همیشه مورد توجه مشتريان اين فروشگاه است. آنچه در اين قسمت بيش از هر چيز جلب توجه می کند، غذاهای گوناگون از اقصا نقاط جهان، کيفيت مواد و تهیه آنها و شيوه ای که فروشگاه برای عرضه اين مواد به کار می گيرد.

در طبقه اول این فروشگاه که به سبک مصر باستان تزئين شده، حجله يادبودی به چشم می خورد. اين حجله که ده ها هزار نفر برای ادای احترام گرد آن جمع می شوند، به دستور محمد الفايض صاحب قبلی فروشگاه که مصری بود، به يادبود پسرش دودی الفايض و پرنسس دايانا ساخته شده است، که در سال ۱۹۹۷ در حادثه رانندگی در راه پاريس جان باختند.

اين حجله، که عکسهای دودی و دايانا در آن قرار دارد، تنها جايی است که شما مجاز به عکس گرفتن هستید.

در بازار لندن حراج تابستانی هرودز معروف خاص و عام است و هر روز صدها نفر پشت درهای بسته اين فروشگاه در انتظار می ايستند تا به داخل رفته و اجناس مرغوب آن را به قيمتهای یک حراج واقعی خريداری کنند.

اين فروشگاه همچنين از سال ۱۹۸۹ مقررات خاصی در مورد لباس مشتريان خود وضع کرده که بر اساس آن از ورود افرادی که لباس نامناسب، مانند شلوار کوتاه، به تن دارند جلوگيری می شود. اگر قصد رفتن به فروشگاه هــرودز را بهتر است لباس مناسب به تن داشته باشید وگرنه ممکن است نگهبانان محترمانه از ورود شما به فروشگاه جلو گیری نمایند.

حد فاصل خيابانهای نايتز بريج و اسلون، فروشگاه معروف هــاروی نيـکــولــز قرار دارد. این فروشگاه در سال ۱۸۱۳ توسط بنجامين هاروی تأسيس و به فروش ملحفه و پارچه های کتانی شهرت داشت. در سال ۱۸۲۰ سرهنگ نيکولز به آقای هاروی پيوست و اجناسی چون قاليهای شرقی، ابريشم و کالاهای لوکس نيز به فهرست موجودی این فروشگاه بزرگ بازار لندن افزوده شد.

هـاروی نيـکـولـز، که مردم او را هاروی نيکس نيز می نامند به فروشگاه بزرگ و تمام عياری در بازار لندن تبديل شده است و بخصوص بخش موادغذايی و نيز ويترينهای زيبايش افراد زيادی را به اين فروشگاه جذب می کند. طراحان حرفه ای اين فروشگاه با استفاده از موضوعات مختلف؛ از قبیل محيط زيست و معماری گرفته تا پوستر فيلم های مصری، جذابیت خاصی به ويترينهای اين فروشگاه بخشیده اند.

 سری به خيابان اسلون بزنيد، چرا که اکثر مارکهای مشهور بـازار لـنـدن مانند کريستين لاکروا، هرميس، ديـور و نيز مارکهای جديدتر همچون ماکس مارا و پـرادا در اين خيابان نمايندگی دارند.

نهضت معروفی که از همين خيابان شروع شد، پانک راک نام داشت که از روی فروشگاهی به همين اسم نامگدازی شده بود. مديريت اين مغازه را ويـوين وست وود و مالکـوم مـک لارن به عهده داشتند. چند سال بعد مک لارن با گروه موسيقی خود در سال ۱۹۷۷ سرود ملی بريتانيا را تغيير دادند و با بیان جديدی چنين می خواندند: "خداوند ملکه را حفظ کند و رژيم فاشيستی او را .......!!!

خانم وست وود مالک فروشگاهی در شماره ۴۳۰ کينگز رود به نام آخــر دنـيــا است که به خاطر ساعت آن، که عقربه هايش خلاف جهت معمول می چرخند، در دنيای مد و بازار لندن شهرت خاصی پيدا کرده است

بازگشت به صفحه اصلی سایت بــــازار لـنــدن